Poradnik

Jak przygotować się do egzaminu SAT i uzyskać najwyższe wyniki?

Każdego roku miliony uczniów przystępują do egzaminu SAT, który jest krokiem na ich drodze na studia. Jeśli właśnie kończysz szkołę średnią, prawdopodobnie bardzo cieszysz się na myśl o uzyskaniu doskonały wynik egzaminu SAT i zapisać się na wymarzony uniwersytet.

Ale jak uzyskać doskonały wynik w SAT? Zacznij przygotowania do testu już wcześniej! W naszym przewodniku znajdziesz najlepsze wskazówki, metody nauki i pomocne materiały, które pomogą Ci przygotować się do testu. Najpierw jednak przekażemy ci wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o egzaminie SAT. Zaczynajmy!

Co oznacza skrót SAT?

SAT, podobnie jak ACT, jest standardowym testem wstępnym dla uczniów szkół średnich, którzy chcą zapisać się na studia po ich ukończeniu. Test koncentruje się na tym, czego uczysz się w szkole średniej i co powinieneś wiedzieć, aby być gotowym na studia. SAT jest zarządzany przez College Boardorganizację non-profit.

Kiedy w 1926 roku uczniowie po raz pierwszy przystąpili do testu SAT, skrót ten oznaczał Scholastic Aptitude Test (Test Uzdolnień Szkolnych). Od tego czasu test miał kilka oficjalnych nazw, które były zmieniane ze względu na ostrą krytykę społeczną. Dziś skrót SAT nie oznacza nic.

Starasz się o pracę naukową w kraju anglojęzycznym? Z pewnością zainteresuje Cię lektura książki How to Write a CV in English: Przewodnik dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym

Kto może przystąpić do SAT?

Do testu SAT może przystąpić każdy, kto ubiega się o przyjęcie na studia licencjackie w college'u lub na uniwersytecie, a także do programów stypendialnych lub innych, które wymagają wyniki SAT jako część procesu aplikacyjnego.

Należy pamiętać, że test jest płatny. Oto główne opłaty rejestracyjne:

 • SAT kosztuje $49.50
 • SAT z esejem kosztuje 64,50$.

Istnieją również pewne dodatkowe opłaty za dodatkowe usługi, takie jak późna rejestracja, lista oczekujących, zmiana centrum testowego lub daty testu itp. Wszyscy zdający spoza USA dokonują również dodatkowych międzynarodowych opłat rejestracyjnych, które zależą od ich regionu. Na przykład, jeśli pochodzisz z Europy, musisz zapłacić 49,50 USD za SAT oraz 47 USD jako opłatę regionalną.

Jak długo trwa egzamin SAT?

Zanim przejdziemy do naszego Przewodnik po egzaminie SATsprawdźmy, ile czasu zajmuje egzamin i zobaczmy ile pytań znajduje się na egzaminie SAT. Wiedząc, czego się spodziewać, będziesz mieć więcej pewności siebie w dniu testu.

Test SAT składa się z trzech głównych sekcji: Czytanie, Pisanie i językoraz Matematyka - plus opcjonalnie esej. Poniżej podano liczbę pytań i minuty przeznaczone na każdą część:

Test Czas Liczba pytań
Czytanie 65 minut 52
Pisanie i języki 35 minut 44
Matematyka 35 minut

25 minut

38 (kalkulator)

20 (bez kalkulatora)

Esej (nieobowiązkowo) 50 Przeczytaj jeden fragment i napisz esej analizujący sposób, w jaki autor zbudował swoją argumentację.
Razem 3 godziny, 50 minut 154 + 1 esej

Należy pamiętać, że test SAT Math jest podzielony na dwie części. Pierwsza z nich zawiera bardziej skomplikowane obliczenia, dlatego w tym przypadku dozwolone jest korzystanie z kalkulatorów. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się go użyć, czy nie. W drugiej części nie można używać kalkulatora, ponieważ trzeba wykazać się biegłością w określonych tematach i pojęciach matematycznych.

Z jakich przedmiotów składa się egzamin SAT?

Egzamin SAT dosłownie sprawdza umiejętności czytania, pisania, języków obcych i matematyki. Ale jakie tematy są poruszane w każdej sekcji? Przyjrzyjmy się temu!

Test Tematy
Test czytania składa się z pytań wielokrotnego wyboru opartych na fragmentach, które należy przeczytać i przeanalizować.
 • Literatura (klasyczna lub współczesna literatura amerykańska lub światowa);
 • Dokumenty historyczne (Wielkie Rozmowy Światowe lub dokumenty założycielskie);
 • Nauki społeczne (psychologia, ekonomia, socjologia itp.);
 • Nauki przyrodnicze (biologia, fizyka, chemia, itp.).

*Niektóre fragmenty mogą zawierać tabele, wykresy lub diagramy.

Pisanie i język część składa się z pytań wielokrotnego wyboru opartych na fragmentach, które należy przeczytać, zredagować i zweryfikować.
 • Kariera;
 • Nauki ścisłe;
 • Nauki humanistyczne;
 • Historia/ wiedza o społeczeństwie.

*Niektóre fragmenty mogą zawierać tabele, wykresy lub diagramy.

Test z matematyki został opracowany w taki sposób, aby był zgodny z matematyką, której uczysz się w szkole.
 • Heart of Algebra;
 • Rozwiązywanie problemów i analiza danych;
 • Paszport do zaawansowanej matematyki (równania złożone);
 • Dodatkowe zagadnienia z matematyki (pole i objętość, geometria współrzędnych, podstawy trygonometrii).
Test na esej wygląda jak typowe zadanie pisemne - trzeba przeczytać fragment tekstu, wyjaśnić, w jaki sposób autor zbudował swoje argumenty perswazyjne, i poprzeć swoje wyjaśnienia dowodami z tego fragmentu.
 • Zagadnienia ogólne.

*Wymagane umiejętności: czytanie, pisanie, analiza.

Jaki jest dobry wynik egzaminu SAT?

Egzamin SAT podzielony jest na dwie duże części - Evidence-Based Reading and Writing oraz Math. W obu częściach za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać jeden punkt. Każda z tych dwóch części jest punktowana od 200 do 800, co sprawia, że całkowity wynik z obu części mieści się w przedziale 400-1600. Oznacza to, że 1600 jest najwyższy wynik egzaminu SAT jaki można uzyskać.

Jeśli zdecydujesz się napisać Esej SAT, otrzymasz trzy punkty od 2 do 8 (maksymalnie 24). Należy pamiętać, że wynik uzyskany w tej części nie ma wpływu na sumę punktów z dwóch poprzednich części.

Jak sprawdzić wyniki egzaminu SAT?

Gdy uczniowie przystąpią do testu, zespół College Board skanuje arkusze z odpowiedziami i podaje wyniki uczniom. Jeśli zarejestrujesz się na SAT online lub zarejestrujesz się pocztą, ale założysz osobiste konto na stronie College Board, otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami, jak możesz przejść do swojego raportu wyników online jak tylko wyniki będą dostępne.

Uczniowie, którzy nie mają kont online otrzymają raporty wyników w formie papierowej. Jeśli chcesz, możesz nawet otrzymać swoje wyniki SAT przez telefon, ale będzie to kosztować dodatkową opłatę.

Twój raport wyników składa się z całkowitego wyniku i szczegółowego podziału wyników dla każdej sekcji. Ponadto zobaczysz, jak Twój wynik wypada w porównaniu z wynikami innych uczestników testu - im wyższy wynik, tym lepsze wyniki osiągnąłeś w porównaniu z innymi.

Jednak to, jak dobrze zdałeś test w porównaniu z innymi uczniami, nie jest dla Ciebie najważniejsze. Musisz określić, co najwyższy wynik egzaminu SAT w zależności od wybranego przez Ciebie college'u. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twój wynik pomoże Ci w przyjęciu do wybranej szkoły, skorzystaj z BigFuture's College Search aby sprawdzić, jakie są wyniki świeżo upieczonych absolwentów.

Ile razy można zdawać egzamin SAT?

Czy można powtórzyć egzamin SAT?? Tak, możesz podejść do niego tyle razy, ile chcesz. Rada Kolegium nie przewiduje żadnych ograniczeń co do częstotliwości zdawania egzaminu SAT - chętnie na to pozwoli.

Wcześniejsze przygotowanie się do procesu rekrutacji na studia ma zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia poziomu stresu. Jeśli zastanawiasz się jak poprawić wyniki egzaminu SATto wczesne przygotowanie jest kluczem do sukcesu. Poza tym, jeśli zaczniesz przygotowywać się wcześniej, będziesz mieć więcej czasu na powtórzenie testu. Według College Boarduczniowie, którzy podchodzą do egzaminu SAT więcej niż jeden raz, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki.

Tak więc, dołóż wszelkich starań, aby się przygotować, ale jeśli Twój pierwszy wynik SAT nie jest taki, jakiego oczekiwałeś, możesz spróbować go poprawić.

Wskazówki i porady dotyczące egzaminu SAT: Jak przygotować się do testu

Teraz, gdy już wiesz, czym jest SAT i znasz ogólną strukturę testu. Przejdźmy teraz do przewodnik krok po kroku który pomoże Ci przygotować się do dnia testu.

 • Wcześnie zarejestruj się na SAT

Aby przystąpić do testu, uczniowie powinni zarejestrować się na SAT za pośrednictwem strony internetowej Rady Kolegialnej. Dostępne są trzy rodzaje rejestracji:

 • rejestracja online;
 • rejestracja drogą pocztowązwana również rejestracją papierową (ma pewne ograniczenia);
 • rejestracja telefoniczna (wiąże się z dodatkowymi opłatami i może być dokonana tylko w przypadku wcześniejszej rejestracji).

Przed rejestracją należy wybrać centrum egzaminacyjne które będzie Cię nadzorować w dniu testu. Postaraj się wybrać najbliższą placówkę, ponieważ będziesz musiał do niej dojechać wcześnie rano.

Wybierając datę, pamiętaj, aby dać sobie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie. Jeśli to możliwe, spróbuj wybrać datę testu z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

 • Poznaj swoje mocne i słabe strony

Rozwiąż Test praktyczny SAT online, aby dowiedzieć się, nad którymi obszarami musisz popracować. W Khan Academy znajdziesz osiem pełnowymiarowych testów do rozwiązania, stworzonych we współpracy z College Board. Po zakończeniu testu Twoje odpowiedzi zostaną automatycznie ocenione. Dodatkowo, na podstawie wyników otrzymasz spersonalizowane zalecenia dotyczące ćwiczeń.

Testy praktyczne nie tylko pomogą Ci przećwiczyć pytania SAT i dowiedzieć się, jakie umiejętności należy poprawić. Pokazuje on również, jak można komfortowo siedzieć spokojnie i skupić się na teście przez ponad trzy godziny, a także jak znaleźć właściwe odpowiedzi tak szybko, jak to możliwe. Po przebrnięciu przez Pytania przygotowawcze do SATzapoznasz się z kolejnością sekcji testu i dowiesz się więcej o szczegółowych instrukcjach dotyczących każdej z nich.

Chcesz rozwiązać test praktyczny w wersji papierowej? Wszystko, czego potrzebujesz, to drukarka, ołówek, kalkulator i minutnik, aby symulować ograniczenia czasowe, tak jak w przypadku prawdziwego testu SAT. Możesz pobrać testy praktyczne SAT w wersji papierowej na stronie College Board za darmo.

Zanim przystąpisz do testu praktycznego, przeczytaj więcej o tym, jak zrobić test praktyczny SAT aby przygotować się do testu w jak najbardziej zbliżonym do niego środowisku. Znajdź spokojne miejsce, np. bibliotekę, i przynieś dużo papieru do rysowania. Jeśli zamierzasz napisać esej na egzamin SAT, powinieneś uczynić go również częścią testu praktycznego.

 • Ustal swój cel punktowy

Kiedy już zdasz swój pierwszy test praktyczny i poznasz swój całkowity wynik, ustal swój wynik docelowy! Cel ten powinien być realistyczny, biorąc pod uwagę ramy czasowe, jakie masz na przygotowanie się do egzaminu SAT.

Poprawa wyniku o 100 punktów w ciągu miesiąca jest absolutnie osiągalna, natomiast wzrost o 300 punktów w tym samym czasie jest mniej prawdopodobny. Zauważ, że im bardziej chcesz poprawić swój wynik, tym więcej czasu będziesz musiał poświęcić na ćwiczenia.

 • Opracuj plan nauki i trzymaj się go

Opracuj realistyczny plan nauki, uwzględniając swoje mocne i słabe strony, docelowy wynik oraz ramy czasowe, jakimi dysponujesz. Postaraj się poświęcić na naukę stałą ilość czasu każdego dnia, aż do dnia testu. Krótkie sesje nauki każdego dnia przez miesiąc lub dwa są bardziej efektywne niż wkuwanie tych samych informacji na tydzień przed egzaminem.

Należy zrobić co najmniej dwa pełnowymiarowe testy praktyczne - na początku i na końcu procesu nauki do egzaminu SAT. Zrobienie przynajmniej jednego testu praktycznego w formie papierowej również pomoże Ci w oswojeniu się z formatem testu i da Ci rzeczywiste poczucie, jak długi jest test.

Efektywne przygotowanie do matury polega na wyrobieniu sobie nawyku - ustaleniu stałego rytmu nauki. Możesz na przykład skorzystać z kalendarza internetowego, takiego jak Kalendarz Google, lub z dziennego planera, aby określić, jakiego typu działów będziesz się uczyć każdego dnia. Być może będziesz się uczyć przez godzinę po szkole. A może wygodniej będzie Ci poświęcić 30 minut na ćwiczenie testu SAT rano i wieczorem.

Zainspiruj się sugestie dotyczące zarządzania czasem od kilku uczniów szkół średnich, którzy pomyślnie zdali SAT.

Pamiętaj też, że nawyki, które pomagają Ci odnieść sukces w szkole średniej, pomogą Ci przygotować się do dnia testu. Weź więc odpowiedzialność za swoją edukację - odrabiaj zadania domowe, zadawaj dużo pytań i odpowiadaj na nie, przygotowuj się do testów i nie bój się uczęszczać na wymagające kursy.

 • Poszerzaj słownictwo związane z egzaminem SAT

Jak zapewne wiesz, SAT został przeprojektowany w 2016 roku. Od tego czasu test stał się bardziej odpowiedni dla uczniów szkół średnich. Mimo to wymaga on dobrej znajomości określonych słownictwa z zakresu SAT.

Słownictwo SAT składa się z wyrazów o średnim stopniu trudności i wielu znaczeniach. Aby nauczyć się potrzebnego słownictwa, możesz skorzystać z Quizlet's College Board Top 100 SAT/ACT Vocabulary Words lub 100+ SAT Words to Study on the Go od Magoosh.

Nie przerażaj się jednak długą listą słów - zapamiętywanie słownictwa powinno być tylko niewielką częścią twojej nauki. pisania na SAT i czytania. Bardziej znaczącą umiejętnością, którą należy poprawić, jest zdolność do określenia znaczenia słów w kontekście.

Aby ćwiczyć tę umiejętność, można robić trzy rzeczy - czytać ambitne artykuły, wyłapywać nieznane słowa i definiować je. Czytając literaturę faktu, uczysz się słów, które z większym prawdopodobieństwem pojawią się na zaktualizowanym egzaminie SAT, a nie ultra-specyficznego słownictwa, którego SAT już nie testuje.

Jednym z głównych wskazówek dotyczących czytania na egzaminie SAT jest czytanie tekstów z różnych dziedzin. Jak wspomniano powyżej, egzamin SAT zawiera fragmenty z literatury amerykańskiej i światowej, nauki ścisłej, historii i wiedzy o społeczeństwie. Nie musisz codziennie czytać artykułów o historii, ponieważ szybko przeciążysz się podobnym słownictwem. Zamiast tego należy zachować jak najbardziej zrównoważoną rutynę czytania.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"
 • Wykorzystaj w pełni zasoby do ćwiczeń

Obecnie istnieje mnóstwo zasobów, zarówno internetowych, jak i drukowanych, oraz narzędzi, dzięki którym można ćwiczyć do egzaminu SAT. Oczywiście, najlepszym sposobem, aby przyzwyczaić się do pytań egzaminacyjnych jest ich rzeczywiste rozwiązywanie.

Na szczęście, łatwo jest znaleźć darmowe testy praktyczne online. Oto niektóre z nich:

 • Online i w wersji drukowanej Testy praktyczne SAT z College Board;
 • przykładowe pytania dla każdej sekcji;
 • Darmowy program przygotowujący do SAT z Khan Academy;
 • Ćwiczenie SAT na Majortests.com.

The najlepsze książki do SAT mogą Ci również bardzo pomóc, jeśli wolisz ćwiczyć z drukowanymi materiałami. Wiele pomocnych opcji jest dostępnych na Amazon - the Oficjalny przewodnik do nauki SAT jest najbardziej popularnym z nich.

Chcesz uczyć się bezpośrednio z urządzenia? Wybierz przydatne aplikacje i narzędziatakie jak:

 • Daily Practice for the SAT od College Board;
 • Aplikacja Khan Academy dla iOS oraz Android;
 • Przygotowanie do egzaminu SAT i ćwiczenia z Magoosh;
 • UWorld SAT & ACT.

Jak widać, istnieje mnóstwo zasobów do przygotowania do egzaminu SAT, z których możesz korzystać, aby być na bieżąco każdego dnia.

 • Ćwicz regularnie, nawet podczas "martwego czasu".

Chcesz przygotować się do SAT tak skutecznie, jak to tylko możliwe? Każdy z nas ma taki czas, kiedy czeka na przyjaciela lub dojeżdża do szkoły. Dlaczego więc nie wykorzystać każdej wolnej minuty w ciągu dnia!

Oprócz zaplanowanych sesji nauki polegających na doskonaleniu swoich umiejętności, wykorzystaj poniższe pomysły:

 • sprawdź flashcards SAT na telefonie, aby zapamiętać słownictwo;
 • przeczytaj jeden z rozdziałów darmowego Przewodnik do nauki SAT podczas lunchu;
 • przeglądać historie motywacyjne od uczniów, którzy uzyskali doskonały wynik na egzaminie SAT.

Przygotowanie do egzaminu SAT nie musi być nudne - może być przyjemnym procesem, jeśli będziesz uczyć się bez pośpiechu i wprowadzisz do swojej codziennej rutyny kilka pomocnych narzędzi do nauki.

 • Przygotuj się na dzień testu

Dzień testu zbliża się wielkimi krokami. Czy jesteś na niego przygotowany? Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać - jakich pytań się spodziewać i jak sobie z nimi poradzić. Poza tym upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, w tym

 • bilet wstępu;
 • dokument tożsamości ze zdjęciem;
 • zatwierdzony kalkulator;
 • co najmniej dwa ołówki nr 2 z gumką;
 • napój lub przekąskę na przerwę.

Dowiedz się więcej Więcej informacji o tym, co należy, a czego nie należy przynosić na egzamin SAT, można znaleźć na stronie internetowej Komisji Egzaminacyjnej.

W dniu testu postaraj się zjeść zbilansowane śniadanie (np. płatki owsiane, jogurt, orzechy, nasiona, jajka, owoce i warzywa) i zadbać o nawodnienie organizmu. Wszystkie centra egzaminacyjne otwierają się o 7:45 (drzwi zamykają się o 8:00), więc nie spóźnij się. Zostanie Ci przydzielone miejsce i otrzymasz ścisłe wymagania SAT kiedy należy rozpocząć i zakończyć pracę nad każdą sekcją testu. W czasie trwania testu będą tylko dwie krótkie przerwy.

Należy pamiętać, że kolejność sekcji w Twojej książce testowej może się różnić od kolejności w książce testowej uczniów siedzących obok Ciebie. Może się to zdarzyć, więc nie bądź zaskoczony.

 • Zrób sobie przerwę w nocy przed egzaminem

Dlaczego miałbyś tracić czas na naukę tuż przed egzaminem? Oczywiście, możesz przejrzeć zasady gramatyki SAT lub rozwiązywać zadania matematyczne przez całą noc przed egzaminem. Ale czy to pomoże Ci zwiększyć Twoje szanse na sukces? Prawdopodobnie nie. Tym, czego naprawdę potrzebujesz, jest bycie wypoczętym i zrelaksowanym po przebudzeniu się przed egzaminem. Oto, jak można to osiągnąć:

 • Zrelaksuj się. Aby Twój mózg mógł pracować jak najlepiej, musi odpocząć. Zamiast stresującej nauki do późna w nocy przed egzaminem, pomedytuj, poczytaj książkę lub spędź czas z przyjaciółmi.
 • Uporządkuj swoją torbę. Noc przed egzaminem to dobry moment, aby upewnić się, że zabrałeś ze sobą wszystko, czego naprawdę potrzebujesz w dniu testu (patrz krok 8).
 • Dobrze się wyśpij. Ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem przed pójściem spać pomoże Ci zasnąć szybko i dobrze się wyspać.
 • Poznaj drogę do centrum egzaminacyjnego. Upewnij się, że masz plan, jak dotrzeć do wybranego miejsca i ile czasu ci to zajmie.

Uczenie się na ostatnią chwilę może zwiększyć poziom stresu, a w rezultacie obniżyć pewność siebie. Dlatego warto oderwać się od matury i zapewnić sobie spokojną atmosferę.

 • Staraj się nie stresować!

Pamiętaj, że dzięki regularnej praktyce możesz osiągnąć swój cel w dniu testu! Nawet jeśli wynik nie będzie tak dobry, jak byśmy chcieli, nie jest to koniec świata. Test SAT nie pokazuje, jak bardzo jesteś inteligentny - mówi jedynie, jak dobrze radzisz sobie z niektórymi umiejętnościami szkolnymi.

Test ten nie jest jedyną rzeczą, którą uczelnie biorą pod uwagę, rozpatrując Twoje podanie. Poza tym, jeśli zaczniesz się przygotowywać z wyprzedzeniem, będziesz mieć czas na powtórzenie testu i poprawienie wyników.

Jak uczyć się do egzaminu SAT?

Istnieje kilka popularnych metod, które uczniowie stosują, by przygotować się do egzaminu SAT:

 • Samodzielne przygotowanie. Ze względu na dużą różnorodność podręczników, aplikacji mobilnych i zasobów internetowych, coraz więcej uczniów decyduje się na samodzielne przygotowanie do testu. Jest to wygodny sposób, ponieważ można kontrolować, co i kiedy ma się uczyć. Jest to również najtańsza opcja, ponieważ istnieje wiele darmowych materiałów przygotowawczych.

Niektórym uczniom może być jednak trudno utrzymać motywację i trzymać się planu nauki. Mogą też napotkać trudności w samodzielnym rozpoznaniu swoich mocnych i słabych stron. Dlatego czasem przydaje się pomoc doradcy.

 • Program online. Niezawodny program online może być doskonałą inwestycją, zwłaszcza jeśli jest dostosowany do potrzeb ucznia. Jest to jednak stosunkowo nowy sposób przygotowywania się do egzaminu SAT, więc znalezienie dobrego może być wyzwaniem. Upewnij się, że wiesz, co dostaniesz za swoje pieniądze!
 • Kurs przygotowawczy. Jest to skuteczna metoda na utrzymanie się na drodze, jeśli masz problemy z motywacją. Z drugiej strony, kurs przygotowawczy nie jest wystarczająco spersonalizowany i jest zbyt drogi.
 • Prywatny korepetytor. Profesjonalny korepetytor jest nieoceniony. Pomoże ci on stworzyć indywidualny plan nauki oparty na twoich aktualnych umiejętnościach i celach związanych z wynikiem. Ponadto korepetytor pomoże ci zachować motywację.

Prywatne korepetycje mogą być kosztowne. Ale na platformach takich jak Preplymożna znaleźć eksperta na miarę swojego budżetu i wynająć go na lekcje 1 na 1 które trwają tyle godzin, ile chcesz. Będziesz mógł uczyć się online z dowolnego miejsca i brać lekcje przez czat wideo.

[subscription_form]

Kiedy przystąpić do egzaminu SAT?

Czy wiesz, że data egzaminu SAT, którą wybierzesz, może mieć znaczący wpływ na Twój ostateczny wynik? Dla uczniów w USA są tylko trzy daty testów SAT w 2019:

 • 5 października (termin rejestracji: 6 września);
 • 2 listopada (3 października);
 • 7 grudnia (8 listopada).

Aby uzyskać więcej informacji na temat datach SAT i terminach można znaleźć na stronie stronę internetową Rady Kolegialnej.

Co dalej?

Czy obawiasz się, że test SAT będzie za trudny? Odłóż swoje obawy na bok! Jeśli wiesz, czego się spodziewać i jak się przygotować do dnia testu, na pewno zdasz go celująco. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci uzyskać najwyższe wyniki.

Aby proces przygotowań był jak najbardziej elastyczny i efektywny, poproś swojego korepetytora, aby ułożył dla Ciebie indywidualny plan nauki. Aby rozpocząć naukę, znajdź swojego korepetytora w serwisie Preply, wybierz dogodny termin i umów się na lekcję próbną. Nie zapomnij również zapoznać się z naszym przewodnikiem Jak uczyć się angielskiego!