Technologia tłumaczeniowa

Robotyzacja i tłumaczenia są częścią świata wirusów i ery koronawirusa.

Czy można sobie wyobrazić świat bez odkurzacza lub miksera do ciasta? O zgrozo! A życie bez pralki? Roboty pomagają nam w codziennych zadaniach. Nieustannie wymagają aktualizacji i ulepszeń. Tempo postępu technologicznego przyspiesza, a zarówno ludzie, jak i roboty muszą nadążać za wymaganiami społeczeństwa i rozwojem, które stają się coraz bardziej wymagające. Wiemy, że roboty nie tylko będą nadal pomagać ludziom, ale ostatecznie zastąpią ludzkie ręce. Epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła ten proces. Niektórzy ludzie mogą martwić się o swoją pracę i narzekać, ale robotyzacja jest nieunikniona. Według prognoz naukowych w 2030 roku będzie o około 2 miliony mniej rąk do pracy.

Można zatem śmiało powiedzieć, że pandemia będzie miała duży wpływ na gospodarkę. Koronawirus spowodował światowy kryzys globalizacji i regionalizacji produkcji, a także wzrost protekcjonizmu gospodarczego, przejawiający się w ograniczeniach eksportowych, które są obecnie stosowane przez ponad 90 krajów. "* Biorąc to pod uwagę, musimy z jednej strony dostosować się, a z drugiej postawić na nieprzerwany rozwój. Jesteśmy dobrze przygotowani w branży tłumaczeniowej.

Potrafimy przewidzieć przyszłość, obserwując to, co dzieje się na rynku. Boimy się kryzysu i zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie granic państwowych osłabiło globalną gospodarkę. Czy nasz kraj utknął w sytuacji bez wyjścia? Autorzy tego artykułu* przewidują scenariusze, które wystąpią, jeśli Chiny się wycofają.

W pierwszym scenariuszu Indie i kraje Azji Południowo-Wschodniej przejmą światowe fabryki. Po drugie, zwycięży patriotyzm narodowy. Innymi słowy, każdy kraj będzie starał się produkować towary we własnym kraju. Skrócenie łańcuchów dostaw spowoduje również koncentrację produkcji w Europie Środkowej. Krzysztof Maur twierdzi, że polska gospodarka, choć nie jest w najlepszej kondycji, wciąż jest silna, ponieważ jest powiązana z rynkami UE.

Aby inwestować w rozwój potrzebne jest nowe podejście Ministerstwa Rozwoju do promocji gospodarczej i regulacji dotyczących robotyzacji. Te dwa czynniki pomogą Polsce być bardziej konkurencyjną na rynku postcovidowym. Ulga na robotyzację obowiązuje przez pięć lat, począwszy od stycznia 2021 roku. To świetny pierwszy krok w kierunku rozwoju gospodarczego. W związku z tym należy spodziewać się podpisania wielu umów międzynarodowych. Będzie to niewątpliwie wymagało specjalistycznych tłumaczeń. W październiku 2021 roku odbędzie się duże wydarzenie - targi EXPO. Krzysztof Makur uważa: "Oprócz oferty, którą przygotujemy dla osób, które odwiedzą nas fizycznie w pawilonie, a także materiałów online, które będą dostępne na EXPO. W związku z pandemią wzrosła aktywność online. Coraz większego znaczenia nabierają platformy handlowe, czyli tzw. markety. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która odpowiada za promocję polskiej gospodarki, być może będzie musiała zmienić swoje podejście. Powinniśmy stawiać nie tylko na międzynarodowe targi, ale także na promocje e-commerce."

Jesteśmy przygotowani na dostosowanie naszej oferty do zmian. Mamy duże doświadczenie w tłumaczeniu tekstów związanych z robotyką, czy to instrukcji obsługi, czy projektów konstrukcyjnych. Jesteśmy ekspertami w tłumaczeniu stron internetowych, oprogramowania branżowego, tekstów marketingowych, SEO, a także tworzeniu treści w danym języku i przygotowywaniu wielojęzycznych analiz na potrzeby marketingu. Posiadamy dużą bazę tłumaczy specjalizujących się w tekstach oprogramowania i tekstach technicznych dla przemysłu. Tłumaczenia te wymagają specjalistycznej terminologii, języka i oprogramowania wspomagającego tłumaczenie.

Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do zmieniających się sytuacji. Jak powiedział kiedyś słynny norweski podróżnik Thor Heyerdahl: "Granice?". Nigdy ich nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w głowach niektórych ludzi. Nasze zakresy tłumaczeń są nieograniczone, a nasi lingwiści wyróżniają się w swoich dziedzinach.

*Informacje zaczerpnięte bezpośrednio z artykułu

(M.L.)

***