Poradnik

25 Inspirujące życzenia na Dzień Matki

Co napisać na kartce z okazji Dnia Matki?? Jak możesz okazać serdeczne podziękowania za wszystkie rzeczy, które dla Ciebie zrobiła? Znalezienie odpowiednich słów, aby wyrazić, jak wiele dla Ciebie znaczy, może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś dobry w słowach.

Aby pomóc Ci w przygotowaniu idealnej kartki dla mamy, teściowej, babci, żony lub innej wyjątkowej kobiety w Twoim życiu, stworzyliśmy listę najbardziej inspirujących Powiedzenia na kartkę na Dzień Matkipozdrowienia, wiadomości i cytaty.

Kiedy obchodzony jest Dzień Matki?

Dzień Matki to doskonała okazja, aby podziękować mamie lub kobietom, które kochają Cię z matczynym sercem. Obchodzony jest co roku w drugą niedzielę maja. Jest to święto w USA, Kanadzie, Australii, większości krajów europejskich, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Japonii, Chinach, Indiach i na Filipinach.

W Wielkiej Brytanii Niedziela Matki obchodzona jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. W większości krajów arabskich matki czci się 21 marca. Niektóre kraje europejskie obchodzą to święto 8 marca. Bez względu na to, w jakim dniu w Twoim kraju obchodzony jest Dzień Matki, na pewno masz w swoim życiu co najmniej kilka niezwykłych kobiet, które zasługują na wyróżnienie w tym dniu.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o lokalnych tradycjach związanych z tym wspaniałym świętem lub potrzebujesz pomocy w skomponowaniu idealnej wiadomość na Dzień Matki w języku angielskim? Profesjonalni nauczyciele korepetytorzy na Preply są zawsze gotowi, aby Ci pomóc! Nasz zespół składa się z native speakerów i certyfikowanych prywatni korepetytorzy z bogatym doświadczeniem. Jeśli chcesz nauczyć się języka online i zanurzyć się w nowej kulturze, szybko znajdziesz eksperta, który poprowadzi Cię przez łatwy w obsłudze czat wideo.

Znajdź korepetytora online

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki i wiadomości dla Twoich bliskich

Dla matki

W Dniu Matki wszystko kręci się wokół niej. Jest to doskonała okazja, aby dać mamie do zrozumienia, z jak wielu powodów jesteś z niej dumny. Możesz zacząć swoją Wiadomość na kartkę na Dzień Matki od zabawną zabawną historią z dzieciństwa lub lekcją życia, której nauczyłeś się od swojej mamy. Niech Twoja kartka będzie odzwierciedleniem Twoich uczuć, myśli i silnej więzi z mamą. Wykorzystaj poniższe pozdrowienia i powiedzenia jako inspiracji:

 • Droga mamo, jestem bardzo dumny, że jestem Twoim dzieckiem. Niech Twój Dzień Matki będzie wypełniony taką ilością szczęścia, jaką Ty wniosłaś do mojego dzieciństwa. Zawsze będę miał dla Ciebie specjalne miejsce w moim sercu.
 • Jesteś klejem, który trzyma naszą rodzinę razem. Dziękuję, że uczyniłaś nasz dom najszczęśliwszym miejscem na ziemi.
 • Teraz, kiedy sama jestem mamą, zdaję sobie sprawę, jak bardzo jesteś cierpliwa. Dziękuję, że zawsze byłaś przy mnie i dawałaś mi tyle miłości, ile potrzebowałam. Przepraszam, jeśli czasem doprowadzałam Cię do szału. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki!
 • Jestem szczęściarą, że jesteś moją mamą, najlepszą przyjaciółką i aniołem. Nauczyłaś mnie, jak ważne jest, by nie brać niczego za pewnik. Dzięki tej lekcji moje życie jest o wiele lepsze. Dziękuję ci, mamusiu!
 • Dla mamusi od Twojego ulubionego dziecka. Dziękuję za wychowanie mnie w czasach, kiedy nie mogłaś jeszcze publikować moich wstydliwych zdjęć na Facebooku. Kocham Cię!

Dla babci

Przygotowując serdeczne przesłanie na Dzień Matki dla babci to doskonały sposób, aby pokazać, jak bardzo docenia się jej rolę. Podziękuj jej za wszystkie uściski i smakołyki, wręczając piękną kartkę.

 • Dziękuję, że jesteś moim wzorem do naśladowania. Nauczyłaś mnie tak wiele o życiu i dałaś nam szczególną więź, którą bardzo sobie cenię. Jestem przez Ciebie błogosławiona, Nano!
 • Jesteś sercem i duszą naszej rodziny, babciu. To, że jesteś z nami, jest wielkim błogosławieństwem od Boga. Mamy nadzieję, że wiesz, jak bardzo jesteś kochana.
 • Dziękuję Ci za to, że zawsze sprawiałaś, że czułam się wyjątkowa i kochana. Kiedy byłam małą dziewczynką, zawsze opiekowałaś się mną, gdy moi rodzice byli w pracy. Dziś nadal się mną opiekujesz, jakbym była dzieckiem, a to pokazuje mi, że Twoja miłość jest naprawdę bezwarunkowa.
 • Dzięki Tobie mam idealną mamę. Dziękuję Ci za wszystko, babciu.
 • Jesteś jedną z najbardziej wpływowych osób w moim życiu. Życzę Ci, abyś miała wyjątkowy Dzień Matki, bo jesteś dla mnie tak wyjątkowa.

[subscription_form]

Chcesz przygotować kartkę świąteczną dla swojej rodziny, przyjaciół lub partnerów biznesowych? Zapoznaj się z naszym artykułem Co napisać w kartce świątecznej: Przykłady życzeń świątecznych i noworocznych.

Dla teściowej

Nie zapomnij wysłać Specjalna wiadomość na Dzień Matki do swojej teściowej. Okaż jej swoją wdzięczność i powiedz, że myślisz o niej w tym pięknym dniu.

 • Dziękuję, że przyjęłaś mnie z otwartymi ramionami. Jesteś nie tylko teściową, ale i matką w moim sercu.
 • Jestem podwójnie błogosławiona - jestem żoną Twojego syna i mam Ciebie w moim życiu. Życzę Ci wspaniałego dnia!
 • Naprawdę jesteś dla mnie jak mama. Jestem najszczęśliwszym zięciem na świecie.
 • Od samego początku sprawiłaś, że poczułem się tak, jakbym pasował do Twojej rodziny. Jestem bardzo wdzięczny, że mam Cię w swoim życiu.
 • Czuję, że jesteś kimś więcej niż tylko "teściową". Jesteś jak mama! Dziękuję Ci!

Dla żony

Czy wiesz, co Twój współmałżonek chciałby od Ciebie usłyszeć w tak szczególnym dniu? Bycie dobrą matką i dobrą żoną wymaga wiele poświęcenia. Okaż swoją głęboką miłość do . swojej żony dając jej do zrozumienia, jak wspaniałą mamą według Ciebie jest, poprzez te pozdrowienia:

 • Nic dziwnego, że tak wspaniała żona okazała się być również tak wspaniałą matką! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matkimoja miłość!
 • Kochanie, jesteś moją najlepszą przyjaciółką na zawsze i doskonałą matką dla naszych dzieci. Dziękuję Ci za wszystko, co robisz, aby nasza rodzina była szczęśliwa. Jesteśmy błogosławieni, że mamy Ciebie!
 • Jesteś inspirującą żoną i matką. Wszystko, co robisz, czyni nas niesamowicie szczęśliwymi. Jestem wdzięczna, że mogę dzielić moje życie z kimś tak troskliwym i kochającym jak Ty.
 • Nie słyszysz tego tak często, jak powinieneś, ale zawsze myślę o tym, jak bardzo jestem błogosławiony, że mam Cię za wspaniałą żonę i doskonałą matkę dla naszych dzieci.
 • Dziękuję, że dałaś naszym dzieciom zarówno korzenie, jak i skrzydła. Nie wiem, jak udaje Ci się dbać o wszystko i sprawiać, że nasze życie jest tak wyjątkowe.

Dla kogoś wyjątkowego

Pokaż wyjątkowej kobiecie w swoim życiu, jak bardzo ją doceniasz i spraw, by poczuła się kochana, wręczając jej kartkę z okazji Dnia Matki. Oto kilka słodkich życzenia dla wszystkich mam w Twoim życiu:

 • Dla mojej nauczycielkiz wielką miłością. Inspirujesz mnie do bycia lepszą osobą. Dziękuję!
 • Droga ciociu, jesteś wielkim błogosławieństwem dla naszej rodziny i dla mnie osobiście. Dziękuję za Twoją miłość i wsparcie!
 • Jestem bardzo wdzięczna, że jesteś dla mnie jak matka! Przesyłam Ci dziś dodatkową miłość!
 • Bycie matką to postawa, a nie pokrewieństwo biologiczne. - Robert A. Heinlein
 • Mimo że mnie nie urodziłaś, nikt nie miał bardziej znaczącego wpływu na moje życie niż Ty. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłaś!
Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź teraz mojego korepetytora online
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Końcowe przemyślenia

W ten Dzień Matki niech Twoja mama lub inna ważna kobieta w Twoim życiu wie, jak bardzo ją kochasz. Spraw, aby ten dzień był dla niej wyjątkowy, wręczając jej piękny prezent i kartkę świąteczną. Ułatwiliśmy Ci znalezienie odpowiednich słów, aby wyrazić swoją wdzięczność. Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą Ci uczcić wspaniałe matki w Twoim życiu!

Nie zapomnij, że w Preply możesz znaleźć prywatnego korepetytora, który poprawi Twoje umiejętności językowe. Jesteśmy jedną z wiodących platform edukacyjnych w branży, na której pracuje ponad 25 000 korepetytorów. Znajdź idealnego specjalistę, szukając według preferowanego języka, ceny, narodowości i dostępności. Zaplanuj swoją pierwszą lekcję i rozpocznij naukę online za pomocą Preply Space, przyjaznego dla użytkownika narzędzia do prowadzenia czatu wideo i przesyłania wiadomości.