Poradnik

6 wspaniałych stron do nauki i ćwiczenia angielskiego online

Pytasz: "Jak mogę nauczyć się angielskiego?". Odpowiedź jest prosta.

Nauka języka angielskiego może być o wiele łatwiejsza niż myślisz. Musisz znaleźć kilka ciekawych stron internetowych, na których możesz ćwiczyć angielski online.

Znam kilka takich stron i tutaj się nimi z Tobą podzielę.

Czego więc potrzebujesz?

Potrzebujesz wystarczająco dużego zasobu słownictwa angielskiego. Musisz znać podstawy gramatyki angielskiej. Co najważniejsze, musisz nauczyć się komfortowo rozmawiać: z każdym, o wszystkim.

Poniższe sześć interesujących i godnych uwagi stron internetowych pomoże Ci to osiągnąć i ćwiczyć angielski online, kiedy jest to dla Ciebie wygodne.

Strony umożliwiające wymianę językową i korepetycje z osobami znającymi język

Jest to sposób na ćwiczenie języka angielskiego z prawdziwymi Anglikami z całego świata przez Skype. Dlaczego nie spróbować samemu? Wystarczy zarejestrować się na stronie za darmo.

Warto też ćwiczyć z korepetytorami, którzy są anglojęzyczni. Możesz uczyć się z korepetytorem przez Skype'a lub twarzą w twarz. Lekcje przez Skype'a są idealne, ponieważ możesz uczyć się z korepetytorami z USA i Wielkiej Brytanii oraz ćwiczyć mówienie na bardzo wysokim poziomie. Inną zaletą jest to, że można uczyć się z korepetytorami z regionów o niskich kosztach. Można więc uczyć się i ćwiczyć mówienie za bardzo niską cenę.

Facebook

No i jest jeszcze Facebook. Prawdopodobnie odwiedzasz tę stronę co minutę, a przynajmniej codziennie. Dlaczego więc nie uczyć się tam angielskiego?

Teraz możesz to zrobić, ponieważ strona Preply.com na Facebooku codziennie dostarcza Ci nowych i ekscytujących faktów na temat języka angielskiego.

GCFLearnFree.org

Za pomocą tej strony możesz uczyć się nie tylko angielskiego, ale także matematyki, podstawowych programów komputerowych i czytania. Jednocześnie możesz poszerzyć swój zasób słownictwa. To jest strona, która ożywa. Odwiedź GCFLearnFree.org, a przekonasz się sam. Interaktywne lekcje na wiele różnych codziennych tematów - praktyka i jeszcze więcej praktyki.

TED.com

Nie jest niespodzianką, że wiele osób zaczyna od TED. Jest to fantastyczna strona do nauki angielskiego, na której znajdziesz genialne pomysły i genialnych ludzi. Jeśli lubisz National Geographic, to jest to strona dla Ciebie!

TED jest trochę jak YouTube, ale tutaj prawdziwi eksperci prezentują swoje najlepsze pomysły i teorie. Tematyka jest bardzo różnorodna: język, matematyka, informatyka, marketing, polityka i wiele innych.

[subskrypcja_form]

Dlaczego ta strona jest wyjątkowa? Po pierwsze, nigdy nie będziesz się nudzić. Im więcej oglądasz filmów, tym lepiej rozumiesz, co jest w nich powiedziane.

Po drugie, Twój zasób słownictwa nie będzie wynosił 100 słów, lecz 100 000 słów. Jest mało prawdopodobne, że użyjesz tak wielu słów, ale jeśli je usłyszysz, będziesz się z nimi dobrze czuł. Czy to nie brzmi dobrze?

Grammar.net

Osobiście uważam, że trudno jest mi się uczyć z suchych materiałów edukacyjnych. Mój mózg lepiej przyswaja rzeczy zabawne i kolorowe. Gramatyka angielska była nudna i nieciekawa... aż do teraz! Na szczęście mamy teraz infografiki (duże zdjęcia z tekstem) na temat gramatyki i nie tylko gramatyki.

Jeśli jesteś taki jak ja i lubisz kolorowe rzeczy, to wykorzystaj te infografiki do nauki gramatyki i nowych angielskich słów. Ponadto, Grammar.net oferuje wiele infografik, które pomogą ci szybciej i skuteczniej uczyć się angielskich idiomów.

Ćwiczenia dla studentów ESL/EFL

Jest to doskonałe źródło zawierające znaczną ilość materiałów. Można tu ćwiczyć wszystkie aspekty języka. Jest to ogromna ilość różnorodnych materiałów, zarówno dla uczących się, jak i dla nauczycieli języka angielskiego. Krzyżówki, quizy gramatyczne, filmy wideo i zadania dwujęzyczne. Jest to prosta strona, ale bardzo przydatna.

Mam nadzieję, że podoba Ci się nasza lista 6 stron do ćwiczenia i nauki angielskiego. Ucz się angielskiego, a życie będzie szczęśliwe.

Jak ćwiczysz swój angielski?