Poradnik

Jak zareklamować się jako korepetytor: 11 niezawodnych wskazówek, jak zdobyć więcej studentów online

Jeśli masz talent do nauczania i stałe łącze wifi, korepetycje online mogą być bardzo wyzwalającym wyborem stylu życia. Możesz pracować w drodze z tarasów hosteli i kawiarni, wypróbowywać nowe miasto każdego miesiąca lub wspierać się finansowo, zdobywając tytuł magistra swoich marzeń.

Ale jak w przypadku wszystkich wspaniałych stylów życia, dojście do tego celu wymaga czasu, wysiłku i strategicznego myślenia!

Kiedy dopiero zaczynasz, może ci się wydawać, że nie zdobędziesz wystarczającej liczby uczniów, by korepetycje online stały się twoją pełnoetatową pasją. Nie należy jednak wpadać w panikę! Każdy zaczyna się o to martwić. Po rozmowach z kilkoma korepetytorami Preply, zebraliśmy 11 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci zwiększyć pulę uczniów i nauczać więcej godzin.

1. Poznaj Preply jak uczeń

Wielu utalentowanych korepetytorów rozpoczyna swoją działalność na Preply bez wcześniejszego poznania serwisu i sprawdzenia, co wyróżnia niektóre profile korepetytorów.

Jeśli jesteś nauczycielem języków obcych, prawdopodobnie jesteś też uczniem. To bardzo pomocne! Dzięki temu będziesz w stanie dokładnie zrozumieć, w jaki sposób myślą studenci Preply, gdy rezerwują lekcje. Poświęć na to pół godziny. Wyobraź sobie, że szukasz kogoś, kto pomoże Ci doskonalić Twój drugi lub trzeci język i przejrzyj Strona wyszukiwania korepetytorów Preply. Zrób kilka notatek:

  • Jaka jest pierwsza rzecz, na którą zwracasz uwagę w profilu korepetytora?
  • Co sprawiłoby, że wybrałbyś jednego korepetytora zamiast drugiego?
  • Kto wydaje się być najlepszym nauczycielem dla Ciebie i dlaczego?
  • Co sprawia, że filmik wprowadzający jest świetny?

Możesz być zaskoczony, gdy zdasz sobie sprawę, co przemawia do Ciebie jako ucznia. Większość ludzi odkrywa, że przyciągają ich krótkie, jasne opisy, które mówią o ich osobistych celach jako uczniów. Studenci lubią również oglądać filmy, które pokazują, że dany nauczyciel jest prawdziwym człowiekiem o ciekawej osobowości, być może kimś, kto mógłby być przyjacielem lub mentorem w prawdziwym życiu.

Zarejestruj się, aby uczyć na Preply

2. Sprawdź wsparcie Preply dla korepetytorów

Każdy korepetytor internetowy, który odniósł sukces, zaczynał w Twojej sytuacji. Przeanalizowaliśmy dokładnie, co zrobili dobrze i stworzyliśmy kilka kursów online, które są dostępne na żądanie na stronie Akademia korepetytorów Preply. Jeśli jeszcze ich nie znalazłeś, akademia jest cennym źródłem wiedzy o Preply, które prawdopodobnie odpowie na wiele twoich pierwszych pytań dotyczących pozyskiwania uczniów i pomoże ci uniknąć najczęstszych błędów. Organizujemy również regularne seminaria internetowe, podczas których możesz zadać naszemu zespołowi wszelkie pytania.

Mimo że korepetycje online są twoją własnością, nie jesteś w tym sam! Głównym celem Preply jest ułatwienie prowadzenia lekcji online. Staramy się zmniejszyć nakłady logistyczne związane z rozpoczęciem działalności jako korepetytor online, abyś mógł skupić się na nauczaniu. Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami, a jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej.

3. Napisz swój opis w wielu językach

Napisz swój opis we wszystkich językach, którymi się posługujesz. Nawet jeśli nie posługujesz się nimi biegle, przetłumaczenie opisu jest jedną z najskuteczniejszych zmian, jakie możesz wprowadzić, aby zainteresować większą liczbę uczniów. Dzieje się tak z trzech powodów!

Po pierwsze, przetłumaczenie opisu pozwala na wyświetlanie Twojego profilu w różnych wersjach językowych strony Preply, dzięki czemu zyskujesz więcej obserwujących. Po drugie, uczniowie zazwyczaj wolą współpracować z prywatnymi korepetytorami, którzy znają choć trochę ich język ojczysty, zwłaszcza jeśli są jeszcze na poziomie początkującym lub średnio zaawansowanym i niechętnie mówią w języku docelowym. I po trzecie, ludzie korzystający z Internetu są bardziej leniwi! Większość studentów chętniej czyta profile napisane w ich pierwszym języku, nawet jeśli używają Preply do nauki innego języka. Jeśli Twój profil będzie bardzo łatwy do zrozumienia dla potencjalnych klientów, od razu wyróżni się na tle innych, które wymagają trochę wysiłku, aby je przetłumaczyć.

Oto jak dodać tłumaczenia do swojego profilupo jego zatwierdzeniu. Jeśli jeszcze nie dodałeś innych języków do swojego profilu Preply, to jest to jedno proste rozwiązanie, które powinieneś wprowadzić już teraz!

4. Zacznij od jak największej dyspozycyjności

Jednym z największych atutów korepetycji online jest to, że sam ustalasz swój grafik: koniec z rozpoczynaniem pracy o 7 rano, weekendami i nocnymi zmianami. Być może jest to jeden z powodów, dla których w ogóle zacząłeś to robić! Jednak na początku warto dodać jak najwięcej wolnych terminów nauczania. W każdej chwili możesz zmienić swoją dostępność na stronie, więc kiedy już zdobędziesz kilka świetnych opinii i ustaloną reputację, możesz przestawić się na ten wymarzony harmonogram i nadal liczyć na pozyskanie nowych klientów.

Ta rada może być trochę niepopularna, ale naprawdę działa. Zwiększenie dostępności - zwłaszcza w godzinach szczytu, takich jak wieczory - oznacza, że więcej studentów zobaczy Twój profil. Gdy więcej studentów zobaczy Twój profil, zostanie on przesunięty na szczyt wyszukiwarki Preply. Gdy zdobędziesz kilka pierwszych pozytywnych opinii, studenci będą mieli o wiele więcej powodów, aby zaufać Twojej wiedzy, a Ty będziesz mógł bardziej precyzyjnie określić, kiedy chcesz oferować zajęcia.

Podobnie, wielu korepetytorów rozpoczyna pracę z programem Preply, oferując niższą stawkę godzinową niż ta, którą chcą zarabiać. To z pewnością pomoże Ci pokonać przeszkodę, jaką są pierwsze referencje uczniów. Zacznij od niskich stawek i nie bój się podnosić cen, gdy Twoja wiedza i umiejętności zostaną potwierdzone!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

5. Zadbaj o to, by Twoje wideo było skoncentrowane na uczniu

Jeśli zastosowałeś się do naszej pierwszej wskazówki, prawdopodobnie sam doszedłeś do tego wniosku, ale ważne jest, aby Twoje wideo było skoncentrowane na uczniu. Oznacza to, że ważniejsze jest mówienie o tym, co możesz zrobić dla ucznia, a nie o swoich osiągnięciach i historii kariery. Patrząc na profile korepetytorów na portalu Preply, uczniowie nie nie pytają: "Co jest wyjątkowego w tym korepetytorze?". Na stronie zwracają się do . pytają: "co ten korepetytor może dla mnie zrobić?".

Korepetytorzy Preply to zróżnicowana i interesująca grupa ludzi. Wielu z Was posiada wysokie kwalifikacje i interesujące historie zawodowe! Przedstawiając swoją przeszłość, zastanówcie się, w jaki sposób możecie ją powiązać z potrzebami i życzeniami uczniów. Zamiast mówić:

  • Mam dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z historii sztuki na Uniwersytecie w Mediolanie.

Można by powiedzieć:

  • Na moich lekcjach mogę uczyć was o sztuce i kulturze włoskiej, a także o języku, ponieważ mam dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z historii sztuki na Uniwersytecie Mediolańskim.

Dotyczy to również Twojego opisu. Zdziwisz się, jaką różnicę robi ta zmiana punktu ciężkości!

6. Połącz swoje profile

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś już aktywny w wielu społecznościach internetowych poza Preply. Mogą to być świetne miejsca, aby zareklamować swoje umiejętności nauczania i zwiększyć swoją obecność w sieci - zwłaszcza jeśli jesteś aktywny na stronach, z których często korzystają podróżnicy, takich jak Couchsurfing czy Meetup.

W ten sposób nasz korepetytor Yu-Che wykorzystuje swój profil na Couchsurfingu, wspominając, że uczy chińskiego na Preply i umieszczając link do swojego profilu korepetytora:

Pamiętaj, aby użyć skracacz linków aby zachować porządek w hiperłączach!

Zarejestruj się, aby uczyć na platformie Preply

7. Udostępnij swoje wprowadzenie wideo

Jeśli stworzyłeś genialne, skoncentrowane na uczniu, pełne osobowości wideo wprowadzające, powinieneś podzielić się nim z innymi!

Wrzuć go na Youtube lub Vimeo, a w opisie umieść informacje kontaktowe do swojego profilu Preply. Jest to kolejna okazja, aby zostać zauważonym i utrzymać stały dopływ nowych uczniów na Twoją stronę korepetytora.

Upewnij się, że stworzyłeś ciekawy tytuł (20-40 znaków) i opis (200-350 słów), w którym krótko przedstawisz się i opiszesz swoje doświadczenie zawodowe. Opis Twojego filmu będzie miał bezpośredni wpływ na rankingi YouTube i Vimeo oraz na liczbę uczniów, którzy do Ciebie przyjdą. Zobacz filmik naszej korepetytorki Héloïse wideo na YouTube, aby zobaczyć, w jaki sposób promuje ona swoje Preply profil:

8. Wykorzystaj w pełni media społecznościowe

Studenci uwielbiają pracować z korepetytorami, którzy pokazują swoją osobowość, a media społecznościowe to świetny sposób, aby pokazać swoją osobowość! Umieść link do swojego profilu Preply na Facebooku, Instagramie, TikTok, LinkedIn lub gdziekolwiek indziej, gdzie przebywają Twoi klienci, i pozwól uczniom Cię znaleźć.

Niektórzy korepetytorzy wolą założyć osobne konta, aby promować swój profil Preply, i Ty też możesz tak zrobić. Wszystko zależy od tego, ile pracy jesteś w stanie włożyć, aby zdobyć nowych zwolenników i jak dobrze czujesz się z tym, że pozwalasz uczniom na wgląd w swoje życie osobiste.

Poniżej znajduje się konto na Instagramie Randy, jednej z naszych korepetytorek. Wspomina ona, że jest korepetytorką online i podaje link do swojego profilu Preply. To wszystko jest tak proste!

9. Dołącz do forów i platform Q&A

Od Reddit do Quora, od Craigslist do forum Duolingo, istnieje wiele wspaniałych forów związanych z nauką języków, gdzie użytkownicy oferują sobie nawzajem wskazówki i rekomendacje. Postaraj się zabrać głos w którejś z tych społeczności. Takie fora są idealne, aby opowiedzieć innym o swoim profilu Preply, zaprezentować swój styl nauczania i zamienić czytelników w uczniów.

Poświęć trochę czasu na tych forach, a zobaczysz, że studenci będą polecać swoich korepetytorów innym użytkownikom. Jeśli Twoi obecni uczniowie mają zwyczaj korzystania z tych stron, nie bój się poprosić ich o polecenie. Słowo z ust jest najlepszym przyjacielem każdego freelancera!

Wejdź na HiNative forum aby sprawdzić wiadomość, w której jeden z uczniów wyraża swoją opinię na temat lekcji online z korepetytorem Preply.

Poniższy fragment pochodzi z dyskusji na forum Duolingo forumw której użytkownik dzieli się swoimi doświadczeniami z nauki języka niderlandzkiego na Preply:

10. Załóż osobistego bloga

Wielu naszych korepetytorów pisze osobiste blogi o językach (lub innych przedmiotach!), których uczą - jak Marco. To jedna z najlepszych tanich strategii marketingowych, dzięki której na Twój profil zwróci uwagę więcej uczniów. Jeśli stworzysz przydatne materiały dla swoich czytelników, zaufają oni Twojej wiedzy i będą chcieli współpracować z Tobą jako korepetytorem.

Spójrz na Włoski z Marco. Jest to strona, którą założył nasz korepetytor Marco, aby opowiedzieć uczniom o skutecznych sposobach na opanowanie języka obcego i poprowadzić ich do swojego profil korepetytora na Preply. Jego porady są fachowe, ale sama strona nie jest niczym skomplikowanym! Marco stworzył swój blog za pomocą Google Sites i zajęło mu to zaledwie kilka godzin. Ty również możesz skorzystać z prostego kreatora stron internetowych, zostać blogerem i nawiązać kontakt z potencjalnymi uczniami z całego świata.

11. Skorzystaj z funkcji Preply Zapytaj korepetytora sekcja

Nie masz czasu na założenie własnego bloga lub oddzielnych kont w mediach społecznościowych? Istnieją sposoby, które wymagają mniejszego zaangażowania, aby udowodnić swoją wiedzę i sprawić, że Twój profil znajdzie się w oczach studentów. Czy znalazłeś stronę Preply's Zapytaj korepetytora Czy znalazłeś już sekcję Zapytaj korepetytora?

Jest to forum, na którym użytkownicy Preply (Twoja grupa docelowa!) zamieszczają pytania dotyczące nauki, na które korepetytorzy mogą odpowiedzieć. Odpowiadając na pytanie, nie tylko pokazujesz swoją wiedzę osobie, która je zadała. Twoje odpowiedzi będą dostępne za każdym razem, gdy ktoś wyszuka to pytanie w Google. Dobrze sformułowane odpowiedzi regularnie przyciągają tysiące użytkowników poszukujących wiedzy, którą oferujesz; każdy z nich może zostać Twoim nowym uczniem!

"Jak odniosłem sukces jako korepetytor online".

To są nasze wskazówki, ale co mówią sami korepetytorzy? Zapytaliśmy trzech odnoszących sukcesy korepetytorów, jak dokładnie wypromowali swoje usługi i pomogli dziesiątkom uczniów z całego świata osiągnąć ich cele.

Jairo Mejia

Certyfikowany korepetytor języka hiszpańskiego na Preply

"Udostępniłem link do strony Preply na grupach na Facebooku, ponieważ jestem w kilku z nich. Jedna z grup liczy około 40000 osób i jest poświęcona nauka angielskiego i hiszpańskiego. Jest bardzo aktywna. Jeśli widzę, że ktoś szuka pomocy, wysyłam mu wiadomość, a nie komentarz. Zazwyczaj wysyłam bezpośrednią wiadomość o treści: "Hej, przeczytałem Twój post na tej grupie i chciałem tylko wpaść i powiedzieć Ci, że jestem dyplomowanym nauczycielem i mogę Ci pomóc, jeśli chcesz. Daj mi znać. Tu jest link do mojego profilu, jeśli chcesz go przeczytać". Tak właśnie robię. Nie lubię być zbyt agresywny. Upewniam się, że wiadomość nie jest zbyt długa. Gdybym dostał długą wiadomość, nie przeczytałbym jej sam, będąc po drugiej stronie. Czasami otrzymuję odpowiedzi. Są to odpowiedzi od osób, które są naprawdę zainteresowane nauką. Zwykle jest to coś w stylu: "OK, sprawdzę", "Pójdę zobaczyć" lub "Dziękuję bardzo". W większości przypadków ludzie są mili. Jeśli przestają odpowiadać, nie podejmuję z nimi dalszych działań".

Susana Valdes

Tutor na Preply

"Nie mam własnej strony internetowej. Po prostu raz na jakiś czas umieszczam link do mojego profilu Preply na Facebooku, Instagramie i grupach WhatsApp, mówiąc: "Hej, to jest moja nowa pozycja, śledźcie mnie". Nie miałem żadnych złych doświadczeń w tej kwestii. Ludzie zaczynają się zastanawiać, jak to działa, pytają mnie o więcej szczegółów, gdy udostępniam im link. Opowiadam im wtedy o platformie, trochę o pakietach itd. Staram się wprowadzać ich na stronę, aby mogli sami odkrywać wszystkie rzeczy. Jak na razie wszystko idzie dobrze, otrzymuję wiele odpowiedzi od przyszłych studentów".

"Kiedy po raz pierwszy udostępniłam swój profil Preply, napisałam tylko: 'Hej, to jest moje nowe stanowisko, jestem tutaj na platformie, po prostu kliknij, a zobaczysz'. To był bardzo krótki opis. Staram się to robić ponownie, ale w bardziej opisowy sposób, bardziej przyjaźnie. Wiem, że niektórzy ludzie, zwłaszcza tutaj, w Meksyku, mają szczególne trudności z nauką języka obcego. Staram się odnieść do tych trudności, aby rozpocząć dyskusję na grupach i forach związanych z nauką. Zazwyczaj zaczynam dyskusję od pytań typu: "Jak wymówić nazwę firmy? Czy wiesz, co to jest? Czy wymawiasz ją w ten czy inny sposób?". To jedna z rzeczy, które najczęściej stosuję".

"Udostępniam też małą wiadomość: 'Jeśli chcesz nauczyć się nowego języka, to jest jeden z najlepszych sposobów' i wklejam link do mojego profilu. To tylko krótka informacja, bo wiem, że ludzie w mediach społecznościowych mówią: 'Tak, chcemy szybko'. Nie chce im się dużo czytać, więc krótka treść pomaga".

Marco Soprani

Korepetytor języka włoskiego z unikalną kombinacją 4 różnych metod nauczania

"Stworzyłem własną stronę internetową. W Google Sites bardzo łatwo jest stworzyć całkiem dobrze wyglądającą i responsywną stronę. Jest to doskonałe narzędzie i jest darmowe, można je uruchomić w ciągu kilku godzin. Założyłem więc własną stronę i nazwałem ją Po włosku, z Marco.

"W każdym razie strona już istniała i połączyłem ją ze stroną na VK, a nie na Facebooku. Jeden z referencji, które otrzymałem, był w języku rosyjskim i naprawdę zainteresowałem się wykorzystaniem i pracą nad tego rodzaju recenzjami, ponieważ w jakiś sposób pozwoliło mi to dotrzeć do bardziej specyficznego rodzaju klienta i regionu. Powiedziałem więc: "OK, użyjmy VK zamiast Facebooka". Połączyłem swoją stronę z nową społecznością VK, w której się znalazłem.

"Dołączyłem do innych społeczności i stron poświęconych nauczaniu różnych języków, a w szczególności języka włoskiego. Zacząłem też okresowo publikować treści na tej stronie na VK. To bardzo ważne, aby rozwijać społeczność. Umieściłem więc link do mojego profilu Preply na swojej stronie internetowej i od czasu do czasu udostępniam go na VK. Jestem bardzo wdzięczna za tego rodzaju nowe możliwości, jakie daje mi ta strona. Naprawdę chcę, aby studenci kojarzyli mnie z Preply".

Zarejestruj się, aby uczyć na Preply

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci kilka konkretnych kroków, które możesz podjąć, aby odnieść sukces jako korepetytor Preply.

W skrócie, chodzi o to, aby pomóc uczniom odkryć Cię za pomocą różnych kanałów, pokazać im, w jaki sposób możesz im pomóc i podzielić się swoją osobowością. Być może nie stanie się to z dnia na dzień, ale przy odrobinie cierpliwości będziesz mógł pracować z uczniami z całego świata i zarabiać dodatkowe pieniądze w krótkim czasie!